Legyél a követünk!

Mi az a követes adománygyűjtés?
A követes adományszervezés "főszereplői" a Követek, azaz olyan önkéntes adománygyűjtők, akik egy adott jótékony cél (ügy) érdekében valamilyen egyéni (sport vagy egyéb jellegű) vállalást tesznek, és ezen vállalásuk „apropóján” saját ismeretségi körükben, személyesen gyűjtenek adományokat az „ügyük” javára.

C s e p e l i    A d o m á n y   S z i g e t

A Viadukt Alapítvány egyike azoknak a szervezeteknek, amelyek tagjaik önkéntes munkájával birtokba vehették a Csepel Művek területén lévő évek óta üresen álló raktárépületet azzal a céllal, hogy közös adománygyűjtő akcióval minél több embert ösztönözzenek jót-tevésre.

Az adományozók meghatározhatják az általuk támogatandók körét.

ñ   Szegénységben élő, éhező gyermekek (család, gyermekotthon);

ñ   egyedülálló, szociálisan és mentálisan hátrányos helyzetű emberek (pl. kisnyugdíjas, fogyatékkal élő, munkaképtelen);

ñ   mélyszegénységben élő nehézsorsú tehetséges fiatalok és művészek;

ñ   Magyarország egyik leghátrányosabb települése.

Magyarországon ma 380 ezer gyermek él szegénységben, 130 ezren alultápláltak, 40 ezer gyermek pedig éhezik.

Magyarországon mintegy 700 ezer kisnyugdíjas egyedülálló ember él! Ezen belül is a legnehezebb helyzetben a 70 éven felüli idős, beteg, ellátásra, gondozásra szoruló nyugdíjasok vannak.

A fogyatékosok és gyógyíthatatan betegségben szenvedők nehezen találnak munkát, ezért legtöbbjük segélyből kénytelen élni. Ezért ez az állapot támogató családi háttér nélkül rendszerint szegénységhez, vagy nyomorhoz vezet.

Gyakran talákozunk utcán élő alkotó és előadóművészekkel, kallódó ifjú tehetségekkel, állástalan éhező írókkal és költőkkel. A kultúra az utcán hever.

Számos kistérségben ma még növekvő probléma a szegénység, a munkanélküliség, a működő vállalkozások és a minőségi közszolgáltatások hiánya, az esélytelenség. Az országban 235 település sorolható a leghátrányosabbak között is a leghátrányosabbnak.

A használati tárgyak, eszközök, tartós élelmiszerek, ruhaneműk összegyűjtéséhez és a szétosztásig való tárolásához a helyiségeket a Wilhelm Lőhe Alapítvány biztosítja számunkra térítésmentesen. A program kommunikációs partnere a Civilkomp Alapítvány.

Az adományozást két hullámban tervezzük, a téli időszakra és a tavaszi virágnyílás idejére.

A Templárius Alapítvány kezdeményezésére november 19-ét az Európai Adományozás Napjaként üdvözölhetjük, így ekkor tartjuk első jótékonysági rendezvényünket.

Kérjük Önt, amennyiben lehetősége van, járuljon hozzá a segítségnyújtáshoz! Kapcsolatfelvétel: 20 2158620, zoldsziget@clubnetcet.hu . A Viadukt Alapítvány számlaszáma: 17000019-12321131 AXA Bank.

Tisztelettel:

Civil Börze Club, ClubNetCet Internetes Ismeretterjesztő Egyesület, Együtt a Kárpátmedencei Gyermekekért Kulturális és Hagyományőrző Egyesület, Országos Gyermekvédő Liga, Pilisi Alkotó Kaptár Egyesület, ReneSansz Alapítvány, Szeretve Tanulni Köszhasznú Oktatási Egyesület, Templárius Alapítvány, Viadukt Alapítvány a Társadalmi Kommunikáció Fejlesztéséért.

"Szólj, gondolj, tégy jót,

s minden szó, gondolat és tett

tiszta tükörként fog visszamosolyogni rád."

/Vörösmarty Mihály/

www.facebook.com/CsepeliAdomanySziget

MINDENKI KÖNYVESPOLCA

2014. augusztusában indította el a programot az Erdélyi Magyarok Egyesülete. Alapítványunk elsőként csatlakozott e jótékony kezdeményezéshez.

A program lényege a következő:

Napjainkban az internet széleskörű használata mellett egyre több könyv válik feleslegessé. A metrón, buszon  és villamoson alig látunk igazi könyvet olvasó embereket, hódít az e-book.

A projekt gazdája B. Kiss Béla a következőképpen szólítja meg honfitársainkat:

"Tapasztalataink szerint különböző okokból havonta több tízezer kötet válik gazdátlanná, lesz a pusztulás martaléka, miközben máshol szívesen fogadnák és olvasnák.

Egyesületünk folyamatos könyvgyűjtéssel és ingyenes könyvespolcok felállításával igyekszik érdeklődő és könyv egymásra találását elősegíteni.

Megfelelő fogadóhelyek kialakításával lehetővé válna a széleskörű, rendszeres ellátás és ehhez kérjük az Önök segítségét."

A könyvadományokat elsősorban Erdélybe juttatjuk el, de üdvözöljük a Magyarország hátrányos helyzetű kistelepülésein felállított polcokat is. Fogadj örökbe egy könyvet! A polcon található valamennyi kiadvány ingyenesen bátran hazavihető.