"A mai napi bölcs mondásom nem az lesz, hogy az információ hatalom, hanem az, hogy az információ megosztása hatalom. Szerintem az emberiség történelme során rendszeresen beigazolódott, hogy az információ, a tudás megosztása egyre nagyobb hatalommal jár, és hogy azok a társadalmak, amelyek visszatartják az információt, óriási károkat okoznak saját maguknak."
Vint Cerf

A szerző: Szegedi György
Néhány gondolat az emberi kommunikáció fejlődéséről

A kommunikáció bizonyos formái megjelentek az állatvilágban az ember megjelenése előtt is. Ma már tudósok bizonyítani tudják, de mi is tapasztalhatjuk pl. kedves kutyánk, macskánk miként adja tudtunkra, ha jól érzi magát, hiányzik neki valami vagy a szeretetét mennyire kedvesen és kifejezően tudja tudomásunkra hozni. Az ember, pontosabban az előember és az ősember is hasonlóképpen kezdett kommunikálni, mint az állatok. A felegyenesedés és a kéz új funkciója összetettebb műveletek végrehajtását tette lehetővé és szükségessé vált a bonyolultabb kifejezésforma.

Mellékhatás.

Anno kedvenc doktorbácsim aggódott miattam és vérnyomáscsökkentőt írt fel. Még ma is szedem. Elolvastam a tájékoztatóját. Nem sorolom fel, de benne van, hogy rémálmokat okozhat. Na, a nyugodt alvásnak is lőttek.... Eddig szerencsére el voltunk békességben, de pár napja előadta magát.

Egyén vs. Társadalom.

A Rákliga reklámjára reagálva: nézzük történetileg a dolgokat. kb. 30-40 éve az volt az elfogadott, hogy kb. mindenért a társadalom a hibás. Ez kényelmes volt a védőügyvédeknek, és megtévedt védettjeiknek. Akkor valahogy elfogadta a társadalom is, vagy nem törődött vele. Elfért a nagy összesenben.  Aztán változtak az idők, vagyis a mi felfogásunk a világról. Rájöttünk, hogy nem a társadalom nyomta a kezébe a piáspoharat, és a cigit sem a társadalom dugta a szájába. Hanem bizony ő maga a saját kis kezecskéjével.  Az más kérdés, hogy a tudatalattiból erre valamilyen ok miatt késztetést kapott. Ennek boncolgatását hagyjuk meg az addiktológia nevű tudománynak, és tisztes művelőinek.

TOSZKÁNA

Rég óta dédelgetett álmom vált most valóra, hogy megláthassam   Toszkána varázslatos tájait, a ciprusokkal, olajligetekkel, szőlőültetvényekkel   körülölelt domboldalak festői vidékét. mesés szépségű tájait.

Toszkána: már a név hallatán is elfog egyfajta kellemes bizsergés.
A gyönyörű tájon, a lankás dombok között apró városkák bújnak meg- középkori hangulatú utcáikon sétálva évszázadokat repülhettem vissza az időben.
Toszkána Olaszország legszebb vidéke, Itália lelke. Kulturális virágzását a XIV. és a XVI. század között a humanizmussal és a reneszánsszal érte el, amelyek innen terjedtek el egész Európába. Olyan művészek nevei kapcsolódnak a térséghez, mint Brunelleschi, Michelangelo, Raffaello, Botticelli és Leonardo da Vinci.
Ez a vidék a chianti bor és az olívaolaj hazája.
Toszkánában rengeteg látnivaló van: Firenze, Pisa, Siena, stb. és a pici dombtetőre épült falvak és tengerpart.