Legyél a követünk!

Mi az a követes adománygyűjtés?
A követes adományszervezés "főszereplői" a Követek, azaz olyan önkéntes adománygyűjtők, akik egy adott jótékony cél (ügy) érdekében valamilyen egyéni (sport vagy egyéb jellegű) vállalást tesznek, és ezen vállalásuk „apropóján” saját ismeretségi körükben, személyesen gyűjtenek adományokat az „ügyük” javára.

Adni jó

2016. évben az adományok gyűjtése és szétosztása rendszeres tegékenységgé vált, így az Adományozás Napjáról csak megemlékezést tartottunk november 25-én a Civil Börze Club-ban ifj. Vajda Gyula szép hegedűjátékával.

Meghitten, vidáman - 2015. november 16-án

A 18. KERÜLETI VÁROSHÁZA DÍSZTERMÉBEN TARTOTTUK A 2015. ÉVI ADOMÁNYOZÁS NAPJA ÜNNEPSÉGET.
A ZENÉS IRODALMI MŰSORBAN FELLÉPTEK:

ZSÍROS TÍMEA – CITERA, ÉNEK
FORRÓ ANNA – NÉPDALÉNEKES
IFJ. VAJDA GYULA – HEGEDŰ

KÖZREMŰKÖDÖTT AZ ÉLŐ IRODALOM - ÉLŐ KÖNYV MŰHELY

Támogatók, partnerek:
ClubNetCet Internetes Ismeretterjesztő Egyesület
MCOBH Béke és Jogvédő Egyesület, Templárius Alapítvány,
Pellegrini Pékség
A helyiséget a Önkormányzat biztosította számunkra.

Karácsonyi adomány- és ajándékosztás

2014. december 19-én tartottuk meghitt ünnepi hangulatban az Adományozás napját.

A műsorban citera-muzsikát és csángó énekeket hallhattunk.

A rendezvény kiemelt kedvezményezettjei a szegény családok voltak.

Közreműködő szervezetek:

ClubNetCet Egyesület
Erdélyi Magyarok Egyesülete
Kárpátok Egyesület
Templárius Alapítvány

Az Adományozás Napja Budapesten

2013. decemberében csatlakoztunk a Templárius Alapítvány által elindított Európai Adományozás Napja programhoz. Ennek keretében - mint a CSASZI egyik alapítótag szervezete - az összegyűjtött adományok szétosztását először a Belvárosban kezdtük, majd a Mikulásgyárba vitt az utunk az Édenkert Alapítványnak köszönhetően.

Az ünnepi Adományozás Napját pedig az Erdélyi Magyarok Egyesületének székhelyén rendeztük meg több civil szervezettel karöltve.

Az adományok átadása előtt beszédet mondott Fr. Ungvölgyi János, a Templárius Alapítvány elnöke, majd Gulyás Forró Anna népdalénekes és a Boglárka citerazenekar ünnepi műsora következett.

Támogatott szervezetek:
Háromhatár Kulturális és Sport Egyesület, Kup
Boldog Állatok és ÖKOPark Alapítvány, Tura
Keresztény Alkotók Közössége, Budapest
Oltalom Karitatív Egyesület, Budapest

Az ünnepi programban a gyermekekkel az Újrahasznosított Mesék Társasága (REmese) foglalkozott, majd este a ClubNetCet színház előadásán vehettek részt az érdekődők (G. Bizet nyomán: Carmen - néma opera).

Szóljon hozzá

Név:
Az e-mail cím nem jelenik meg az oldalon
Szöveg:
Elfogadom az adatvédelmi nyilatkozatot